Aktualności
koncert-roberta-yorka
Robert York z Kalifornii już po raz kolejny będzie gościł w Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach. Publiczność szamotulska miała okazje poznać artystę i zdążyła polubić jego grę na fortepianie. Tym razem, 13 sierpnia we wtorek, będzie grał kombinację utworów muzycznych Chopina i Jazzu. Robert York zaprezentuje też utwory Gershwina, a także amerykańską muzykę filmową. Koniec koncertu przeznaczony będzie na spełnienie muzycznych życzeń publiczności.
Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00, wstęp wolny.  
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych .

W dniach od 2 do 29 sierpnia w Zamku Górków można zwiedzać wystawę poświęconą historii policji. Ekspozycja została zorganizowania z okazji 95-lecia powstania Policji Państwowej i prezentuje fotografie przedstawiające działania stróżów prawa, oraz archiwalne dokumenty policyjne wypożyczone z Komendy Głównej Policji w Warszawie.  


Już w najbliższy piątek (1 sierpnia) zapraszamy do:

Przed seansem rozlosowane zostaną upominki od Starosty Szamotulskiego


godz. 22.00 Wielkie piękno

Historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz utraconą młodość.

reżyseria:Paolo Sorrentino, gatunek:  dramat, komedia, produkcja: Francja, Włochy, premiera: 2014, czas: 135 min

W Zamku Górków odbyła się niezwykła, nocna sesja fotograficzna poświęcona w głównej mierze Halszce z Ostroga. Sesja odbyła się z inicjatywy pana Tomasza Kotusa – szamotulskiego pasjonata fotografii, który zainspirowany osobą Czarnej Księżniczki, postanowił - wraz z innymi członkami grupy fotograficznej „Photointegrator” - poświęcić tej postaci plener fotograficzny.
Muzeum - Zamek Górków
zaprasza na otwarcie wystawy
„Maria ze Sławskich Wicherkiewiczowa
i jej mężczyźni
oraz wizualizacja
twórczości pisarki"


Urszula Bauer-Wilczyńska malarstwo
Marek Wilczyński - rzeźba
Karol Wilczyński – fotografia

Otwarcie wystawy 29 czerwca 2014 roku, o godzinie 20.00, bezpośrednio po koncercie inaugurującym V Międzynarodowy Festiwal im. Philippa i Xavera Scharwenków 

   

          
 


 

    .  



 
 

 

 

Muzeum - Zamek Górków oferuje wynajem 2-osobowego POKOJU HOTELOWEGO oraz na potrzeby organizacji różnego rodzaju konferencji, szkoleń, wykładów, spotkań firmowych i imprez okolicznościowych TRZY PRZEPIĘKNE SALE.

 
 
Camerata Zamku Górków 

 
 
 


   

 

 

 

 

 

 



 

[CMS] by cdweb.pl
home
site map