Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 

AktualnościWe wtorek, 21 lipca, Muzeum – Zamek Górków otrzymało w darze obraz Andrzeja Kuhna. Przekazanie obrazu odbyło się w rocznicę urodzin artysty.
Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych (zarówno z Szamotuł, jak i przyjezdne, spędzające wakacje w Szamotułach) na spotkania z baśniami, legendami i podaniami w Muzeum - Zamku Górków w Szamotułach.
Spotkania będą się odbywać w każdy wakacyjny czwartek, począwszy od 30 lipca. Podczas każdego spotkania dzieci obejrzą określony fragment muzeum oraz wysłuchają opowieści powiązanych z zaprezentowanymi obiektami. Następnie wezmą udział w zajęciach plastycznych.

Stanisław Wadecki urodził się w 1969 roku w Iławie. Od ponad dwudziestu lat związany jest z Afryką równikową. Pracując w Kongo i w Ugandzie stworzył jedną z największych polskich kolekcji sztuki afrykańskiej. Stał się nie tylko kolekcjonerem, ale także znawcą kongijskiej sztuki. Część jego kolekcji prezentujemy na wystawie.
We wtorek, na zaproszenie Burmistrza Włodzimierza Kaczmarka, gościł w Szamotułach Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.W Kaźmierzu odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniom obchodów rocznicy wysiedleń ludności gminy Kaźmierz do Generalnej Guberni. Uroczystości odbędą się 4 października 2015 roku.

                    

     
 
Camerata Zamku Górków 


 
 


   

 

 

 

 

 

  

[CMS] by cdweb.pl
home
site map