Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 

Aktualności

Jacek Żakowski w Zamku Górków

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Żakowskim dziennikarzem „Polityki” i radia „TOK FM”, publicystą „Gazety Wyborczej”, aktywnym komentatorem polskiej sceny politycznej. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie okazją do odbycia ciekawej dyskusji nie tylko o kulisach polskiej sceny politycznej. Wszystkich zainteresowanych kulturalną i rzeczową wymianą myśli i poglądów zapraszamy, w najbliższy piątek o godzinie 18 – tej, do Sali Koncertowej Muzeum – Zamek Górków. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Sadowski z Radia Merkury. Wstęp wolny.

Koncert Fainy Nikolas

„Rosyjskie pieśni i romanse”

Sobota, 19 września, godz. 18.30, Zamek Górków

VI Konferencja popularno-naukowa z cyklu 

„Rosyjska spuścizna 

kulturalno-naukowa w Polsce”


PROGRAM

19.09 sobota

14.45 – 15.00 – Rejestracja Uczestników w Muzeum „Zamek Gorków”

15.00 – 15.15 – Otwarcie Konferencji. Powitanie współorganizatorów

Galina Szczygieł – Prezes zarządu Stowarzyszenia „Rosyjski „

Zenon Sokołow – Prezes Fundacji „Rusicz”

Michał Kruszona – Dyrektor Muzeum „Zamek Gorków”


We wtorek, 8 września, w Muzeum – Zamek Górków odbył się wernisaż wystawy Przemysława Kolińskiego. Artysta, absolwent szamotulskiego Liceum im. Piotra Skargi zaprezentowała prace malarskie i ceramikę artystyczną. Szymon Koliński studiował na wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu i Politechnice Poznańskiej. na tej drugiej uczelni rozwijał swoje artystyczne zainteresowania pod kierunkiem dr Katarzyny Słuchockiej. Podczas wernisażu Przemysław Koliński przekazał jedną ze swoich prac szamotulskiemu muzeum. Kuratorami, czynnej do 28 września wystawy, są dr Katarzyna Słuchocka i Ewa Wieczorek. W trakcie trwania wystawy autor prac prowadzić będzie lekcje muzealne dla uczniów szamotulskich szkół.


Zapraszamy na otwarcie wystawy "Sferyczność" Przemysława Kolińskiego, dnia 08.09.2105 roku na godzinę 18.00. Wystawa będzie czynna od 09.09. do 30.09.2015 roku w Galerii Spichlerz.


                    

     
 
Camerata Zamku Górków 


 
 


   

 

 

 

 

 

  

[CMS] by cdweb.pl
home
site map