Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 

Aktualności

W najbliższy piątek, 17 kwietnia, o godzinie 18-tej, zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogumiłem Luftem autorem książki „Rumun goni za happy endem”. Książkę w 2014 roku, wydało wydawnictwo Czarne.

Bogumił Luft, wielki znawca Rumunii i Mołdawii, dziennikarz Rzeczpospolitej, przez lata Ambasador RP w Bukareszcie i Kiszyniowie, ponadto znakomity gawędziarz, opowie nie tylko o swojej książce, ale także o współczesnej sztuce dyplomacji, której jest niekwestionowanym znawcą.


Znaczek Turystyczny


Informujemy, że od 1 kwietnia w kasie biletowej muzeum będzie można zakupić najnowszą pamiątkę z tego miejsca. Jest nią Znaczek Turystyczny, czyli specjalny drewniany krążek z wypaloną grafiką miejsca, którego dotyczy.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką.

Wystawa edukacyjna

„Muzeum na kółkach”

w Szamotułach 20-22.05 2015 r.,

wstęp wolny

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Muzeum Zamek Górków, Zespołem Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. Ks. Piotra Skargi oraz Szamotulskim Ośrodkiem Kultury zapraszają do obejrzenia projektu „Muzeum na kółkach”. Nowoczesna ekspozycja połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Projekt do 2016 roku odwiedzi 47 miejscowości. W dniach 20-22.05 Muzeum będzie gościć w Szamotułach. Projekt ma na celu przypomnieć o współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat. Przez wieki Polska była najważniejszym ośrodkiem żydowskiego życia umysłowego, religijnego i kulturalnego. Żydzi stanowili 10 procent ludności Polski.

Fotorelacja z wizyty

Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

w Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach


Muzeum Zamek Górków przygotowuje wystawę „Małe miasteczko”. Poszukujemy starych pocztówek, fotografii z okresu międzywojennego, na których utrwalono wnętrza dawnych sklepików oraz widoki zabudowy Obrzycka i Ostroroga. Interesują nas zdjęcia z zakładów krawieckich i fryzjerskich, z magla i kolonialki. Chcielibyśmy te fotografie lub pocztówki wypożyczyć i móc wykorzystać na planowanej ekspozycji.

Prosimy o kontakt z Muzeum z kustoszami Moniką Romanowską Pietrzak i Anną Król, tel 61 29 21 813.


                    

     
 
Camerata Zamku Górków 


 
 


   

 

 

 

 

 

  

[CMS] by cdweb.pl
home
site map