Aktualności
1228-wrzesien-2014wielkopolska
W ramach IV Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Przestrzenie” 12 września 2014, o godzinie 19.00
w Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach odbędzie się koncert inaugurujący IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie”
. Zgodnie z charakterem Festiwalu w programie znajdą się utwory przeznaczone na obsadę kameralną. Podczas koncertu artyści przybliżą publiczności postać Józefa Nowakowskiego. Kompozytor i pianista urodzony w 1800 roku był zaprzyjaźniony   z Fryderykiem Chopinem i podobnie jak on – ukończył konserwatorium w Warszawie pod okiem samego Józefa Elsnera.

Zapraszamy na kolejny, szósty już seans

KINA LETNIEGO W MUZEUM.

22 sierpnia (piątek), godz. 21.00

Whisky dla Aniołów

Robbie to chłopak z kryminalną przeszłością. Dzięki swojemu opiekunowi odkrywa w sobie talent do rozpoznawania smaków whisky. Postanawia to wykorzystać, by odmienić swoje życie.
reżyseria: Ken Loach
gatunek: dramat, komedia
produkcja: Belgia, Francja, Wielka Brytania, Włochy
premiera: 2012
czas:  101 min

koncert-roberta-yorka
Robert York z Kalifornii już po raz kolejny będzie gościł w Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach. Publiczność szamotulska miała okazje poznać artystę i zdążyła polubić jego grę na fortepianie. Tym razem, 13 sierpnia we wtorek, będzie grał kombinację utworów muzycznych Chopina i Jazzu. Robert York zaprezentuje też utwory Gershwina, a także amerykańską muzykę filmową. Koniec koncertu przeznaczony będzie na spełnienie muzycznych życzeń publiczności.
Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00, wstęp wolny.  
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych .

W dniach od 2 do 29 sierpnia w Zamku Górków można zwiedzać wystawę poświęconą historii policji. Ekspozycja została zorganizowania z okazji 95-lecia powstania Policji Państwowej i prezentuje fotografie przedstawiające działania stróżów prawa, oraz archiwalne dokumenty policyjne wypożyczone z Komendy Głównej Policji w Warszawie.  


Już w najbliższy piątek (1 sierpnia) zapraszamy do:

Przed seansem rozlosowane zostaną upominki od Starosty Szamotulskiego


godz. 22.00 Wielkie piękno

Historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz utraconą młodość.

reżyseria:Paolo Sorrentino, gatunek:  dramat, komedia, produkcja: Francja, Włochy, premiera: 2014, czas: 135 min

   

          
 


 

    .   
 

 

 

Muzeum - Zamek Górków oferuje wynajem 2-osobowego POKOJU HOTELOWEGO oraz na potrzeby organizacji różnego rodzaju konferencji, szkoleń, wykładów, spotkań firmowych i imprez okolicznościowych TRZY PRZEPIĘKNE SALE.

 
 
Camerata Zamku Górków 

 
 
 


   

 

 

 

 

 

  

[CMS] by cdweb.pl
home
site map