Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 

Aktualności

Dnia 03.03.2015 odbyło się posiedzenie Rady Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach. Na przewodniczącego nowej kadencji Rady wybrano dr Jana Maćkowiaka – dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, wiceprzewodniczącym został Włodzimierz Kaczmarek - burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły. Członkowie Rady zapoznali się ze sprawozdaniem merytorycznym i finansowym Muzeum - Zamek Górków za rok 2014. W dalszej części posiedzenia dyskutowano na temat bieżącej działalności muzeum i zapoznano się z planami na rok 2015.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

pt. "Bracia Czescy w Szamotułach"

Film dostępny tutaj

Podróż” z Marttą Węg

5 marca (czwartek), godz. 18.00,
Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach, wstęp wolny

Wernisaż uświetni występ Chóru Cantabile pod dyrekcją Andrzeja Warguły
Patronat medialny Dzień Szamotulski – Polska Głos Wielkopolski

      W przededniu Dnia Kobiet zapraszamy, nie tylko Panie, na wystawę Martty Węg. Warszawska artystka zabierze nas w podróż do miejsc bardzo odległych, tajemniczych i nie do końca poznanych. Dzika Patagonia, niezwykła Birma oraz zakątki, w których artystkę urzekły kolory, światło, nieznane dotąd struktury i formy. Będzie to też podróż w miejsca dużo bliższe, choć nie mniej intrygujące: nad biebrzańskie rozlewiska, w okolice Tomaszowa, nad Wartę, na wrzosowiska niedaleko Mostówki czy do Puszczy Kampinoskiej. Co najbardziej fascynujące, będzie to też podróż w głąb siebie, do własnych emocji, przeżyć, marzeń... W imieniu artystki życzymy Państwu niezapomnianych wzruszeń i pięknych wspomnień z owych podróży.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach oraz Muzeum - Zamek Górków zapraszają 13 kwietnia 2015r., godz. 15.00, na spotkanie z ekspertami i wykłady:

- Ekonomiczne gospodarowanie budżetem domowym

- Jak ustrzec się przed nadmiernym zadłużeniem?

- Jak poradzić sobie w kryzysie finansowym? 

 

W związku z medialną dyskusją wokół zasad funkcjonowania jednego z lokali gastronomicznych na terenie Muzeum - Zamek Górków zmuszony zostałem do wydania oświadczenia.

Umowa dzierżawy z panem Jarosławem Jurkiem zawarta została w dniu 13. września 2013 roku na okres dwóch lat. Przedmiotem dzierżawy jest budynek o powierzchni użytkowej 50 m2, wraz z utwardzonym tarasem o powierzchni 10 m2. Umowa nie określa godzin w jakich powinna prowadzona być działalność. W zamian za organizowanie koncertów dla młodzieży, zgodnie z ustaleniami każdorazowo do godziny 22.00, dzierżawca korzystał z terenu pomiędzy dzierżawionym budynkiem a sceną ustawioną na tle oficyny zachodniej. Czasowe pozwolenie na postawienie sceny wydał, na wniosek muzeum, Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

                    

     
 
Camerata Zamku Górków 


 
 


   

 

 

 

 

 

  

[CMS] by cdweb.pl
home
site map