Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 

Aktualności

Fotorelacja z wizyty

Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

w Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach


Muzeum Zamek Górków przygotowuje wystawę „Małe miasteczko”. Poszukujemy starych pocztówek, fotografii z okresu międzywojennego, na których utrwalono wnętrza dawnych sklepików oraz widoki zabudowy Obrzycka i Ostroroga. Interesują nas zdjęcia z zakładów krawieckich i fryzjerskich, z magla i kolonialki. Chcielibyśmy te fotografie lub pocztówki wypożyczyć i móc wykorzystać na planowanej ekspozycji.

Prosimy o kontakt z Muzeum z kustoszami Moniką Romanowską Pietrzak i Anną Król, tel 61 29 21 813.


Dnia 03.03.2015 odbyło się posiedzenie Rady Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach. Na przewodniczącego nowej kadencji Rady wybrano dr Jana Maćkowiaka – dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, wiceprzewodniczącym został Włodzimierz Kaczmarek - burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły. Członkowie Rady zapoznali się ze sprawozdaniem merytorycznym i finansowym Muzeum - Zamek Górków za rok 2014. W dalszej części posiedzenia dyskutowano na temat bieżącej działalności muzeum i zapoznano się z planami na rok 2015.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

pt. "Bracia Czescy w Szamotułach"

Film dostępny tutaj

                    

     
 
Camerata Zamku Górków 


 
 


   

 

 

 

 

 

  

[CMS] by cdweb.pl
home
site map